Instellen DNS in Direct Admin voor Office 365

Voor het instellen van Office 365 in uw DNS krijgt u van Microsoft een overzicht met de juiste DNS gegevens.

Om u een idee te geven hoe u de DNS gegevens moet invullen vind u hieronder een overzicht.

U krijgt eerst de DNS gegevens te zien zoals Microsoft deze weergeeft, daaronder vind u de DNS gegevens zoals deze in Direct Admin ingevuld moet worden:

Microsoft:

Direct Admin:

Microsoft:

Direct Admin:

Microsoft:

Direct Admin:

Microsoft:

Direct Admin:

Let bij Direct Admin in de rechter kolom goed op de extra “.” (punt) achter de domeinnamen.

Exchange error: DataCollectorSvc process has open files

Bij het upgraden van een Exchange Server naar een nieuwere Service Pack krijg je de volgende foutmelding:

 

Error: Setup cannot continue with the upgrade because the DataCollectorSvc has open files.

 

In dit voorbeeld is het een Small Business Server 2011 met Exchange 2010 SP1 welke we upgraden naar SP2.

Het probleem is makkelijk op te lossen door dit proces netjes te stoppen bij je Services, de service heet Windows SBS Manager.

 

Service "Windows SBS Manager" stoppen

 

Daarna kun je de SP upgrade uitvoeren.

Benchmark Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS 2TB

Omdat het tijd werd voor wat meer opslag en ik hier geen 7200rpm voor nodig heb aangezien deze harde schijf alleen gebruikt wordt voor opslag heb ik ervoor gekozen om maar eens met een Western Digital GreenPower in zee te gaan. Na wat benchmarks vallen de resultaten zeker niet tegen!

Specificaties Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS 2TB:
Type: WD20EARS-00MVWB0
Platters: 3x 667GB
Productiedatum: 28-08-2011
Productieland: Thailand

Office 2010 error: “Kan afhankelijke assembly … niet vinden”

Na het installeren van Microsoft Office 2010 op Microsoft Windows Server 2008 Standard kreeg ik bij het openen van Word of Excel, of welke andere Office 2010 applicatie dan ook, de volgende foutmelding: 

Er is voor deze bewerking geen programma aan het opgegeven bestand gekoppeld. Maak een koppeling via het onderdeel Koppelingen instellen van het Configuratiescherm.
 
Als je dan in het logboek van Windows kijkt dan kom je de volgende uitgebreide foutmelding tegen:
 
Kan activeringscontext voor 'C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice14WINWORD.EXE' niet maken. Kan afhankelijke assembly Microsoft.VC90.CRT, processorArchitecture="x86", publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b", type="win32", version="9.0.30729.1" niet vinden. Gebruik sxstrace.exe voor een gedetailleerde diagnose.
 
Na een hoop proberen en zoeken naar de oplossing bleek het uiteindelijk aan een juiste versie van Microsoft Visual C++ te liggen. Om er zeker van te zijn dat je de juiste versie(s) van Microsoft Visual C++ geĂŻnstalleerd hebt zul je eerst alle versies moeten verwijderen, vervolgens zul je in de juiste volgorde de versies moeten installeren:

Voor 32-bit (x86) Windows versies installeer je in deze volgorde de Microsoft Visual C++ pakketten:

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86)

Voor 64-bit (x64) Windows versies installeer je in deze volgorde de Microsoft Visual C++ pakketten:

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x64)

Daarna voer je Windows Update uit om ervoor te zorgen dat alle Microsoft Visual C++ pakketten helemaal up to date zijn.

Nu zou je office pakket moeten functioneren.

Uitlezen en resetten kWh Ipoman 1201/1202 via SNMP

Het was even zoeken naar de juiste OID’s voor het uitlezen van de kWh waarde voor een Ingrasys Ipoman 1201 of Ingrasys Ipoman 1202 maar met hulp van de juiste MIB en een hoop zoeken zijn de OID’s als volgt:

kWh:

Inlet – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.3.1.5
Port A – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.1
Port B – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.2
Port C – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.3
Port D – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.4
Port E – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.5
Port F – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.6
Port G – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.7
Port H – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.8
Port I – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.9
Port J – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.10
Port K – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.11
Port L – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.12

Om bijvoorbeeld op de eerste dag van de maand alle waardes weer op 0 te laten zetten kan er een andere OID ism SnmpSet gebruikt worden. Voor het resetten van de kWh waardes voor de inlet en poort A t/m L op een Linux machine kun je het volgende in een script zetten:

Linux:

snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.4 i 2
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 2
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 3
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 4
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 5
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 6
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 7
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 8
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 9
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 10
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 11
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 12
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 13

Als je dit op een Windows machine wilt doen dan kun je gebruik maken van SnmpSet, het volgende script is dan ook voor SnmpSet gemaakt:

Windows:

SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.4 -val:2 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:2 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:3 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:4 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:5 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:6 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:7 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:8 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:9 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:10 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:11 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:12 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:13 -tp:int

Mocht je hiermee geholpen zijn, laat even een berichtje achter.. 🙂