Office 2010 error: “Kan afhankelijke assembly … niet vinden”

Na het installeren van Microsoft Office 2010 op Microsoft Windows Server 2008 Standard kreeg ik bij het openen van Word of Excel, of welke andere Office 2010 applicatie dan ook, de volgende foutmelding: 

Er is voor deze bewerking geen programma aan het opgegeven bestand gekoppeld. Maak een koppeling via het onderdeel Koppelingen instellen van het Configuratiescherm.
 
Als je dan in het logboek van Windows kijkt dan kom je de volgende uitgebreide foutmelding tegen:
 
Kan activeringscontext voor 'C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice14WINWORD.EXE' niet maken. Kan afhankelijke assembly Microsoft.VC90.CRT, processorArchitecture="x86", publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b", type="win32", version="9.0.30729.1" niet vinden. Gebruik sxstrace.exe voor een gedetailleerde diagnose.
 
Na een hoop proberen en zoeken naar de oplossing bleek het uiteindelijk aan een juiste versie van Microsoft Visual C++ te liggen. Om er zeker van te zijn dat je de juiste versie(s) van Microsoft Visual C++ geïnstalleerd hebt zul je eerst alle versies moeten verwijderen, vervolgens zul je in de juiste volgorde de versies moeten installeren:

Voor 32-bit (x86) Windows versies installeer je in deze volgorde de Microsoft Visual C++ pakketten:

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)
Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86)

Voor 64-bit (x64) Windows versies installeer je in deze volgorde de Microsoft Visual C++ pakketten:

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)
Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x64)

Daarna voer je Windows Update uit om ervoor te zorgen dat alle Microsoft Visual C++ pakketten helemaal up to date zijn.

Nu zou je office pakket moeten functioneren.

Uitlezen en resetten kWh Ipoman 1201/1202 via SNMP

Het was even zoeken naar de juiste OID’s voor het uitlezen van de kWh waarde voor een Ingrasys Ipoman 1201 of Ingrasys Ipoman 1202 maar met hulp van de juiste MIB en een hoop zoeken zijn de OID’s als volgt:

kWh:

Inlet – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.3.1.5
Port A – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.1
Port B – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.2
Port C – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.3
Port D – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.4
Port E – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.5
Port F – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.6
Port G – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.7
Port H – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.8
Port I – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.9
Port J – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.10
Port K – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.11
Port L – .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.3.1.4.12

Om bijvoorbeeld op de eerste dag van de maand alle waardes weer op 0 te laten zetten kan er een andere OID ism SnmpSet gebruikt worden. Voor het resetten van de kWh waardes voor de inlet en poort A t/m L op een Linux machine kun je het volgende in een script zetten:

Linux:

snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.4 i 2
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 2
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 3
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 4
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 5
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 6
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 7
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 8
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 9
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 10
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 11
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 12
snmpset -v1 -c [community] [ip-address] .1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 i 13

Als je dit op een Windows machine wilt doen dan kun je gebruik maken van SnmpSet, het volgende script is dan ook voor SnmpSet gemaakt:

Windows:

SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.1.4 -val:2 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:2 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:3 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:4 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:5 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:6 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:7 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:8 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:9 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:10 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:11 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:12 -tp:int
SnmpSet.exe -r:[ip-address] -v:1 -c:[community] -o:.1.3.6.1.4.1.2468.1.4.2.1.3.2.6 -val:13 -tp:int

Mocht je hiermee geholpen zijn, laat even een berichtje achter.. 🙂

Hoe maak je een bootable USB stick?

Het is eigenlijk heel simpel om een USB stick te maken waarmee je DOS kunt booten. Download de HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3, even installeren en daarna openen:

Je moet alleen wel de juiste bestanden laden om DOS te kunnen booten van je USB Stick. Download hier het mapje met de bestanden. Even uitpakken en in de HP USB Disk Storage Format Tool aangeven waar deze map staat. De bestanden in het mapje zijn verborgen bestanden dus het kan lijken alsof het mapje leeg is. Druk op Start en je hebt een Bootable USB Stick of zoals de Nederlanders zullen zeggen “Een USB Stick waarvan je kunt booten” 🙂

IonCube error na updaten PHP 5.1.6 naar 5.2.13

Bij het updaten van PHP versie 5.1.6 naar 5.2.13 op CentOS met het Parallels Plesk Panel 9.5 geeft het commando php -v de volgende IonCube foutmelding:

[root@web01]# php -v
Failed loading /usr/lib/php/modules/php_ioncube_loader_lin_5.1.so:
/usr/lib/php/modules/php_ioncube_loader_lin_5.1.so: undefined symbol: zend_unmangle_property_name_ex

PHP 5.2.13 (cli) (built: Jun  2 2010 16:24:43)
Copyright (c) 1997-2010 The PHP Group
Zend Engine v2.2.0, Copyright (c) 1998-2010 Zend Technologies

Bij alle PHP 5.2.x versies moet de php_ioncube_loader_lin_5.2.so geladen worden, dit pas je aan in de volgende config file:

vi /etc/php.d/ioncube-loader.ini

Pak de volgende regel:

zend_extension=/usr/lib/php/modules/php_ioncube_loader_lin_5.1.so

en verander deze in:

zend_extension=/usr/lib/php/modules/php_ioncube_loader_lin_5.2.so

Sla het bestand op, vervolgens nog even apache restarten service httpd restart en klaar is kees.